یکشنبه, 19 آذر 1402

آیین رونمایی از طرح 25 آبان ماه در ایستگاه مترو امام حسین علیه السلام

آیین رونمایی از طرح 25 آبان ماه در ایستگاه مترو امام حسین  علیه السلام

صبح روز25 آبان ماه که بعنوان روز اصفهان نامگذاری گردید، باحضور جمعی ازمسئولین شهراصفهان درایستگاه امام حسین علیه السلام از اثر هنری هنرمند گرانقدر جناب آقای افشین جلیلی با نام ۲۵ آبان ۱۳۶۱ رونمایی گردید. در این مراسم جناب آقای مهندس شاهمرادی معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، ضمن یادبود چهلمین سال تشیع باشکوه ۳۷۰ شهید دوران دفاع مقدس در اصفهان، از همکاری و زحمات مدیر عامل شرکت متروی منطقه اصفهان در آماده سازی مکان و رونمایی از این اثر هنری تقدیر و تشکر کردند. ایشان در ادامه صحبت‌های خود، از برنامه این معاونت با همکاری شرکت متروی منطقه اصفهان در راستای استفاده فرهنگی از فضای ایستگاه­ها خبر داد. در ادامه این مراسم جناب آقای مهندس خورزنی مدیر عامل شرکت متروی منطقه اصفهان ضمن تقدیر از حضور مهمانان گرانقدر، از برگزاری برنامه‌ها و مناسبت‌های فرهنگی در مجموعه متروی اصفهان استقبال نموده و اعلام داشتند، مجموعه متروی اصفهان در راستای فعالیتهای فرهنگی، نهایت همکاری را با نهادهای مربوطه خواهد داشت. 
بعد از صحبت‌های مدیر عامل شرکت متروی منطقه اصفهان، جناب آقای مهندس صالحی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر اصفهان در سخنانی ضمن تشکر بابت برپایی این مراسم، تاکید ویژه ای در برگزاری این دست برنامه‌ها در فضاهای مجموعه متروی اصفهان داشتند. 
در پایان این مراسم و با حضور مسئولین و میهمانان ویژه از این اثر هنری رونمایی شد. 
این اثر که با تکنیک رنگ و روغن و ابعاد ۱۳۴ ×۱۰۰ سانتیمتر می باشد، با موضوع تشییع با شکوه ۳۷۰ شهید دفاع مقدس در سال ۱۳۶۱ به مدت یکماه و در ورودی باغ گلدسته ایستگاه متروی امام حسین ( ع ) در معرض دید شهروندان عزیز می‌باشد.


  • 1401/08/26
  • 693